Galaretka z kurczaka

Kolorowa przekąska z kurczaka

Przepis nie tylko na święta. Idealnie nadaje się na wszystkiego rodzaju imprezy - imieniny, urodziny itp. Ważne jest duże naczynie, w którym będziemy robić naszą galaretkę np. głęboki kubek o pojemności 0,5 litra (do kupienia np. w Ikea), z którego bez przeszkód wyciągniemy gotową potrawę. Warto dodać, że galaretka poza tym, że rewelacyjnie się prezentuje jest też bardzo tania.

Do wykonania potrzebne są:
- 2 udka kurczaka
- marchewka
- ogórek konserwowy
- kolorowa papryka
- żelatyna
- natka pietruszki
- dodatkowo można wykorzystać mini kolby kukurydzy, pieczarki konserwowe, jajka, groszek konserwowy, kukurydzę itp. Najważniejszy jest końcowy efekt - galaretka musi być kolorowa.

Sposób przygotowania
2 nogi z kurczaka gotujemy z dodatkiem Vegety i np. 0.5 kosteczki bulionu. Dorzucamy marchewkę (gotujemy do miękkości i wyciągamy do ostudzenia). Ugotowane nogi studzimy i rozrywamy na kawałki. Ugotowany bulion przecedzamy przez sitko i dodajemy żelatynę - według przepisu na opakowaniu - można dodać pół łyżeczki więcej. Kubki myjemy w zimnej wodzie. Układamy według uznania - pokrojoną kolorową paprykę, marchewkę,  pocięte pieczarki, kolby kukurydzy lub ogórka konserwowego, kilka sztuk groszku, kukurydzy i natkę pietruszki. Można też ugotować kilka jaj  przepiórczych i pociąć je w plasterki. Dodajemy wcześniej przygotowanego kurczaka i zalewamy bulionem z żelatyną - do połowy. Odkładamy do lodówki do stężenia, po czym robimy drugą warstwę np. z pociętej w drobną kosteczkę marchewki, papryki lub natki pietruszki, układamy resztę kurczaka i zalewamy bulionem.
Ostrożnie objeżdżamy nożem ścianki kubka i delikatnie przechylamy. Galaretkę kroimy na 8 części. Ustawiamy obok ocet lub sok z cytryny do zakwaszenia.
Oczywiście galaretkę z kurczaka można robić w mniejszych kubkach, nawet plastikowych. Najważniejsze jest to co damy na sam spód.  Dekorujemy zieloną sałatą i natką pietruszki.

Tagi: , , , , , , , , ,

One Response to “Galaretka z kurczaka”

  1. madziarra07 Says:

    Wspaniały przepis ! Najlepszy jaki do tej pory widziałam, dokładny i zrozumiały, zaraz zabieram się za przyrządzenie galaretki, dziękuję ;)

Leave a Reply


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress