Ryby “na czerwono”

Najsmaczniejsza wersja ryb w zalewie octowej
Zalewa octowa jest uwielbiana przez biesiadników. Tym razem wersja o wzbogaconym smaku i wyglądzie. Nie zdarza się aby ryby przygotowane w prezentowany sposób zostały do końca imprezy. Idealnie zastępuje tytułowego śledzika - czyli idealnie nadaję się do przyjęć z alkoholem. Jeśli znajdziemy promocję na ulubione ryby przekąska może być głównym daniem wieczoru.

Do wykonania potrzebne są:
filety rybne - max 2kg - filety dobieramy pod smak gości - zawsze sprawdza się mintaj, którego można zastąpić np. pangą.
zalewa octowa
koncentrat pomidorowy
5 dużych cebul
pół szklanki oleju
przyprawy do smaku

Sposób przygotowania:

Rybę odmrażamy i tniemy w zależności od wielkości filetu - niekiedy na 3 innym razem na 5 części.
Cebulę obieramy i kroimy: 3 w grubą kostkę, 2 w plastry. Na patelnię wlewamy olej i smażymy cebulę, aż się zeszkli - nie doprowadzamy do zarumienia. Doprawiamy wegetą, pieprzem i przyprawą np. do ryb. Dodajemy pół paczki czerwonej, słodkiej papryki i 2 -3 łyżki koncentratu pomidorowego - cały czas mieszając. Odstawiamy.
Zalewa octowa: W zależności od gustów. Każda kucharka ma inną. W stosunku 5:1 czyli 5 szklanek wody do jednej octu gotujemy w dużym garnku. Dodajemy 5 ziarenek ziela angielskiego, 4 liście laurowe, 1 łyżkę soli, 3 łyżki cukru - mieszamy i doprowadzamy do wrzenia. Odstawiamy.
Łączymy cebulę z przyprawami z zalewą - po wystygnięciu.
Panierka: Rybę panierujemy jedynie w jajku i mące. Filet przyprawiamy solą, pieprzem i wegetą. Jajko roztrzepujemy z przyprawą np. do ryb. Mąka - jajko - mąka. Tak przygotowany filet smażymy na głębokim oleju. Odsączamy i wkładamy do wcześniej przygotowanej zalewy. Odczekujemy np. noc, aż ryby przejdą aromatem zalewy.
Podajemy w dekoracyjnych półmiskach.

Tagi: , , , , , , ,

Leave a Reply


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress