Dekoracje z Dyni

“Włatcy móch” - na Halloween

Święto, które ma głębokie korzenie w tradycji USA powoli wkracza do Polski. Podejrzewam, że nie zdobędzie aż takiej popularności jak np. “Walentynki”, jednak mimo wszystko lampion z dyni wygląda rewelacyjnie, a robienie go z dziećmi sprawi i nam i im niesamowitą frajdę. Jeśli do tego dodamy ulubioną postać z dziecięcej kreskówki - sukces murowany. Pobawmy się w carving pumpkin.

Do wykonania potrzebne są:
- dynia - najlepiej ok. 3-4kg
- ostry nożyk
- szablon
- pisak

Sposób przygotowania:
1. Na górze dyni (przy ogonku) wykonujemy wycięcie o średnicy ok 10-15cm. Wykrojoną część obcinamy z nadmiaru miąższu i odkładamy - będzie potrzebna do zamknięcia lampionu. Z dyni wyciągamy pestki.

2. Wcześniej wybrany rysunek, zdjęcie drukujemy i wycinamy. Przytrzymując lub naklejając poszczególne elementy szablonu delikatnie obrysowujemy pisakiem.

3. W zależności od posiadanego czasu wycinamy w dyni ostrym nożykiem wcześniej nałożony wzór. Można wyciąć od razu elementy, można też - tak jak w naszym przypadku - wycinać jedynie kontur postaci

4. Cieniowanie kolorów odbywa się w środku dyni, dlatego też nie od razy wycinamy miąższ. W miejscach gdzie mają być jaśniejsze fragmenty - łyżką wydrapujemy dużą warstwę miąższu, w miejscach gdzie ciemniejsze mniejszą ilość.
Z miąższu można przygotować np. świetną zupę :)

5. Wkładamy do środka ostro świecące źródło światła - świeczkę, lampkę, zakrywamy dziurę wcześniej wyciętym elementem i gotowe!

Postaram się przygotować inne dekoracje z dyni.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

3 Responses to “Dekoracje z Dyni”

  1. ikkiz Says:

    Za jeb czy ste

  2. ONA Says:

    Jak to u mnie mowią przecudnej urody ta dynia. Proszę o więcej!!!

  3. DenzelWs Says:

    Dear Friends, HAPPY HALLOWEEN!!!

Leave a Reply


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress