Koszyczek z arbuza

Pomysł na dekoracyjną salaterkę

Jako, że sezon arbuzowy w pełni, polecamy wyciąć urodzinowo-imieninową salaterkę, którą wypełniamy sałatką owocową. Pokazany koszyczek jest idealnym prezentem. Obdarowany jubilat na pewno doceni naszą pracę, a sałatka będzie główną dekoracją imprezy. Pomysłowy i co najważniejsze bardzo tani prezent.

Do wykonania potrzebne są:

 • arbuz
 • ostry nożyk
 • duża łyżka (lub chochla do wybierania miąższu)
 • sałatka owocowa

Sposób wykonania:
1. Wybieramy motyw uchwytu  (polecam serca - łatwe do wycinania). I teraz można np. wydrukować szablon, od którego odrysujemy serca na uchwycie lub posłużyć się foremką do pierniczków. Delikatnie odrysowujemy ołówkiem kształt. Ołówkiem rysujemy również w tym momencie linie nacięć i elementy (np litery, kwiaty) które pomogą nam w precyzyjnym wycinaniu.

2. Ostrym nożykiem wycinamy w arbuzie uchwyt i nadajemy mu kształt koszyczka. Zostawiamy kilka po 1cm z każdej strony - będzie łatwiej wycinać serca.

3. Łyżką lub chochlą wydrążamy miąższ. Jako, że będzie głównym składnikiem naszej sałatki możemy go pokroić w równiutką kosteczkę, lub wykroić kulki - specjalną łyżeczką. Ostrym nożykiem delikatnie wycinamy wzorek z serc na uchwycie.

4. Możemy też ozdobić boki naszego koszyczka napisami ja wykonałam urodzinowe 100 LAT :) (Wcześniej przygotowany wzór teraz delikatnie wycinamy), a boki ozdobić motywem np. kwiatowym.

5. Z gotowego koszyczka wydłubujemy resztę miąższu i pozbywamy się pestek.

6. Całość napełniamy sałatką owocową. W sezonie można poszaleć a więc z arbuzem mieszamy winogrona, melona, kiwi, jabłka i cokolwiek nam wpadnie do głowy… Sok, który wydzieli się z owoców wystarczy. Nie trzeba dodatkowo dosładzać.

Tagi: , , , , ,

4 Responses to “Koszyczek z arbuza”

 1. epi Says:

  śliczne, w ogóle ciekawy blog, ładne rzeczy, pozdrawiam i dziękuję za udostępnienie pomysłów- miło popatrzeć:)

 2. Watch movies Says:

  Hi
  awesome post - i’m creating video about it and i will post it to youtube !
  if you wana to help or just need a link send me email !

 3. Local-Insurance-366 Says:

  hm. hope to see same more info. Can we speake about it?

 4. BrianBzed Says:

  Hey thank you for the wonderful article it had been genuinely useful , I hope you will just publish additional about this ! This topic rocks

Leave a Reply


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress