Kwiaty z kolorowej papryki

Oczywiście dekorację można wykonać z dużej papryki, jednak moim zdaniem taki “kolorowy ogródek” z małych papryczek prezentuje się dużo lepiej.
Małe papryczki - miks kolorów na tacce kupiłam w “Biedronce” za 2,99zł
Wystarczy ostry nożyk i odrobina cierpliwości.
Do wykonania potrzebne są:
- kolorowe, małe papryczki (do kupienia w Biedronce za 2,99zł)
- czarne oliwki
- wykałaczki
- ostry nożyk
- zielona sałata
*Gotową dekorację można wbić bezpośrednio do sałatki - lub przekąski. Ja do prezentacji wykorzystałam dwa kawałki ogórka.

1. Za pomocą ostrego nożyka wykrawamy w papryce płatki. Im więcej, tym dekoracja będzie bardziej efektowna. Zacznijmy od czterech. Zaczynamy w połowie warzywa i delikatnie przeciągamy w dół, pamiętając aby nie uszkodzić papryki - nie przeciąć jej do końca.

2. Rozdzielamy obie części papryki nie usuwając ziarenek - tak było w oryginalnym przepisie. Jednak z perspektywy czasu uważam, że dużo ładniejsze są kwiaty z czarną oliwką w środku.

3. Wycinamy kolejne papryczki - formując po pięć, sześć płatków.

4. Przygotowane kwiatki wkładamy do zimnej wody z lodem. Ja zostawiłam je na całą noc.

5. Papryki z gniazdami nasiennymi zostawiamy bez zmian - jedynie nabijamy je na wykałaczkę. Możemy również umieścić je bezpośrednio na talerzu. Prezentują się następująco

6. Połówki bez gniazd nabijamy na wykałaczkę - przebijając je na wylot. W otworze umieściłam czarne oliwki (w całości). Dekorację wbiłam w ogórka.

Dekorujemy świeżą sałatą.

Tagi: , , , , , , , , ,

Leave a Reply


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress