Muffinkowe kotki

babeczki muffinki dla dzieciRude koty z kokosowym futerkiem
Poziom trudności:

Po upieczeniu muffinki można po prostu szybko zjeść. Można również pobawić się w dekorowane, tym bardziej, jeśli słodka przekąska przeznaczona jest dla dziecka, (a dziecko asystuje w jej przygotowaniu).
Wystarczą kolorowe barwniki spożywcze i trochę fantazji.

Do wykonania potrzebne są:
- muffinki (smak dowolny - ja kupiłam i upiekłam cytrynowe).
- krem lukrowy
- barwiony kokos
- krakersy w kształcie trójkątów
- dekoracja: kolorowe cukierki - M&M’Sy, długie chrupki na wąsy, kostka rozpuszczonej czekolady na źrenice

Sposób wykonania:
1. Muffiny pieczemy według przepisu podanego na opakowaniu. Odkładamy do ostudzenia.
2.Przygotowujemy masę lukrową: 1/5 kostki masła (musi być bardzo miękkie, więc polecam wcześniej wyciągnąć je z lodówki) mieszamy z 2 łyżkami cukru pudru, łyżką mleka i łyżeczką cukru waniliowego. Po dokładnym rozmieszaniu dokładamy jeszcze 1 - 2 łyżek cukru pudru (masa musi być gęsta).
Dodajemy odrobinę pomarańczowego barwnika spożywczego i łączymy w gładką masę.

3. 3 łyżki kokosu wsypujemy do miski wraz z odrobiną barwnika i skrapiamy łyżeczką wody. Energicznie mieszamy aż kokos się zabarwi (można zabarwić na dwa odcienie i później połączyć w całość).

4. Wystudzone muffinki można dekorować na dwa sposoby. Smarujemy je masą lukrową, zanurzamy w kokosie, nacinamy miejsca na uszy (krakersy również smarujemy masą lukrową i obtaczamy w kolorowym kokosie) i układamy we wcześniej przygotowanych nacięciach. Albo dużo prościej:  Od razu nacinamy w babeczce otwory na uszy, wkładamy w nie krakersy, po czym nakładamy masę lukrową i posypujemy kokosem.

5. Czas na dekorację - czyli pole do indywidualnej zabawy. W pozostałej masie lukrowej maczamy M&Msy - brązowe na noski, zielone lub niebieskie na oczy i przyklejamy do gotowej babeczki. Wąsy można zrobić z cienkich chipsów, a źrenice za pomocą wykałaczki i rozpuszczonej czekolady.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress