Arbuz Hello Kitty

 

Dekoracyjny półmisek na Kinder Party
Poziom trudności:

Wypełniamy oczywiście pyszną sałatką owocową, która w dużej mierze składa się z wydrążonego arbuza. Nie ukrywam przygotowanie tej dekoracji zajmuje sporo pracy (ok 1,5 godziny) ale efekt wart jest Waszego wysiłku. I po raz kolejny zapewniam: wystarczy ostry nożyk.

Do wykonania potrzebne są:
- arbuz
- szablon Hello Kitty
- ostry nożyk
- sałatka owocowa (kulki wydrążone z arbuza w połączeniu z: 1 puszka ananasa, 1 puszka brzoskwiń, 3 pomarańcze, 4 kiwi, granat. Wszystko tniemy w grubą kostkę.)

Sposób wykonania:
1. Drukujemy wizerunek Hello Kitty na papierze. Wycinamy szablon.
Przykładamy do arbuza i delikatnie obrysowujemy go ostrym nożykiem.

2. Za pomocą ostrego nożyka delikatnie zdejmujemy skórę z arbuza. Należy zostawić około 0,5 cm zielonej skórki - wzorując się na szablonie. To będzie postać Hello Kitty.

3. Wycinamy środek postaci - zostawiając same brzegi.

4. W zasadzie postać jest już gotowa. Jednak trzeba zaakcentować wąsy i inne detale - dlatego (w zależności jak dużego arbuza posiadacie) proponuję wyciąć jeszcze około 4-7 cm aby wyeksponować całość.

5. Pozostaje zrobienie miseczki w arbuzie. Uważając aby nie popsuć rysunku przecinamy z tyłu wzdłuż i w poprzek. Wydrążamy miąższ specjalną łyżeczką do kulek, lub wyciągamy go i kroimy w kostkę.  Dokładamy do sałatki, którą wstawiamy na kilka minut do lodówki.

6. Gotową sałatkę mieszamy przed podaniem i wykładamy do gotowej miseczki.

7. Hello Kitty na arbuzie.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress