Dział December, 2008

Rafaello z sera pleśniowego

Tuesday, December 30th, 2008

“Kulki” z sera

Wszyscy znamy słodycze Rafaello i Ferrero Rocher. Tym razem pojawiają się na naszych stołach w formie przekąsek z sera. Proszę nie bać się serów z niebieskimi, bądź zielonymi żyłkami. Tym bardziej,  że sery te w połączeniu z winogronem kokosem lub orzechami tworzą niebanalną przekąskę, która sprawdza się na każdym przyjęciu.
Sery Roquefort czy też Rokpol śmiało można zastąpić tańszymi zamiennikami - jeśli próbujemy smaków. Kuleczki wykonane z serów i winogron idealnie komponują się z winem i szampanem.

Koreczki z boczkiem

Tuesday, December 30th, 2008

Przekąska nie tylko dla mężczyzn

Połączenie dwóch smaków: boczku i śliwek. Bywa, że mężczyźni chcą coś konkretnego na przekąskę, dlatego proponuję bardzo łatwe i naprawdę tanie koreczki. Idealnie nadają się na każdą okazję, połączenie smaków jest wyśmienite, a wykonanie tej przekąski zajmuje ok. 10 minut. Świetny pomysł np. na Sylwestra lub na każą inną imprezę z alkoholem.

Monday, December 22nd, 2008

Kolorowa sałatka

Thursday, December 18th, 2008

Alternatywa dla sałatki warzywnej

Kolejna propozycja sałatki z majonezem, która śmiało może zastąpić tradycyjną sałatkę warzywną. Nie wymaga dużego nakładu pracy, zawiera mnóstwo składników, jest bardzo kolorowa i wychodzi jej naprawdę dużo.  Nie zawiera mięsa - można ją śmiało podawać np. na Wigilię.


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress