Dział November, 2008

Ryby “na czerwono”

Monday, November 24th, 2008

Najsmaczniejsza wersja ryb w zalewie octowej
Zalewa octowa jest uwielbiana przez biesiadników. Tym razem wersja o wzbogaconym smaku i wyglądzie. Nie zdarza się aby ryby przygotowane w prezentowany sposób zostały do końca imprezy. Idealnie zastępuje tytułowego śledzika - czyli idealnie nadaję się do przyjęć z alkoholem. Jeśli znajdziemy promocję na ulubione ryby przekąska może być głównym daniem wieczoru.

Jajka z pieczarkami

Sunday, November 23rd, 2008

Jajka tym razem bez majonezu

A raczej nie z pieczarkami, a z pastą z pieczarek. Ten rodzaj przyrządzania jajek jest nieco pracochłonny, jednak efekt i smak tej przekąski wynagradza wszelkie trudy. Dodatkowo propozycja jest tania - ponieważ możemy użyć pieczarek, które nie nadają się np. do zalewy. Dekorujemy wedle własnego pomysłu.

Sałatka z kurczakiem i ananasem

Sunday, November 23rd, 2008

Sałatka imieninowa

Bardzo prosta sałatka, która sprawdza się na każdych imieninach. Nie wymaga żadnych przypraw, składniki idealnie same się “przegryzają”. Dodatkowo jest bardzo szybka do wykonania i bardzo ładnie prezentuje się na stole. Majonez dodajemy w zależności od upodobań naszych i gości.

Przekąska z serem mozarella

Saturday, November 22nd, 2008

Przekąska z serem mozarella

Niekoniecznie musimy posiadać oryginalny ser włoski. W zupełności wystarczy dostępny we wszystkich sklepach serek zwany też: „zotarellą”. Za niewielką cenę kupujemy 2 kule przepysznego sera, który kroimy na cienkie plasterki. W tej przekąsce najważniejsze jest dekoracyjne ułożenie potrawy na półmisku i skropienie przed podaniem kwaśnym/ostrym sosem. Alternatywa dla miłośników „pomidorka na ostro” – czyli przekąski na imprezę z alkoholem.


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress