Dział September, 2008

Arbuz z ogórka i pomidora

Monday, September 22nd, 2008

Dekoracja na kanapkę

Bardzo łatwa do wykonania dekoracja z ogórka i pomidora. Ze względu na niewielki rozmiar ozdoby możemy ją umieścić na kanapce - zamiast zwyczajowych plasterków. Pomysł jest tak atrakcyjny, że cząsteczkami “arbuza” możemy również udekorować półmisek lub talerz.
Kolejnym plusem jest cena dekoracji. Z jednego pomidora wychodzi około 6 cząstek “arbuza”.

Babeczki z owocami

Monday, September 22nd, 2008

Najszybszy wypiek pod słońcem

Babeczki wykonane są w zasadzie w całości z półproduktów. Babeczki kupione 12 sztuk ok. 5zł, mieszanka owocowa z puszki ok. 3zł + bita śmietana. Całość wykonania ok. 3 minut.
Oczywiście jeśli mamy w lodówce świeże owoce, orzechy lub czekoladę można wykonać jeszcze większe cuda.

Pszczółki z pomidora

Thursday, September 18th, 2008

Ozdoby dla dzieci.

Pszczółki wymagają precyzji i pomysłowości. Niestety nie miałam pomysłu na wykonanie czarnych pasków, dlatego wycięłam je z oliwki (jeśli ktoś ma pomysł na kontrastowe paski, z przyjemnością przyjmę). Podstawą są żółte lub pomarańczowe pomidorki koktajlowe, najlepiej zakończone szpicem. Ozdoba idealnie nadaje się do dekoracji potraw na przyjęcia dla dzieci.

Koszyczek z pomidora

Tuesday, September 16th, 2008

 Prosta dekoracja z pomidora


Wykonanie takiego koszyczka zajmuje naprawdę chwilę. Można karbować mu brzegi, lub zmienić uchwyt, z pewnością będzie się lepiej prezentował. Koszyczek wypełniamy warzywami lub sałatką. Idealnie nadaje się do dekoracji półmisków.


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress