Dział June, 2008

Koreczki na lato

Monday, June 30th, 2008

Słona przekąska

Koreczki to podstawa każdej imprezy. Dowolność doboru składników, łatwość wykonania i ogólna prezencja sprawiają, że ta przekąska jest królową każdego stołu. Tym razem koreczki na słono - z wykorzystaniem zielonych oliwek, żółtego sera, ogórków i papryki konserwowej oraz miniaturowej kukurydzy.

Rekin i smok z arbuza

Sunday, June 29th, 2008


Dekoracyjne półmiski na sałatki owocowe

Sezon arbuzowy w pełnej krasie, owoce tanieją z dnia na dzień, żal nie stworzyć z nich dekoracyjnych ozdób, które będą królować na naszych stołach. Dzisiaj przedstawiam rekina, którego w kilka chwil można przekształcić w smoka - czyli ozdobny półmisek wypełniony owocami lub sałatką owocową.

Róża z pomidora

Wednesday, June 25th, 2008

Róża zwijana

Jedna z łatwiejszych dekoracji, jednak podstawą do jej wykonania jest idealnie wykrojona “spiralka” ze skórki pomidora. Można ją wyciąć ostrym nożykiem - ja jednak polecam obieraczkę do ziemniaków - dzięki niej ozdoba powstanie dosłownie w kilka minut.

Torty rozwodowe

Friday, June 20th, 2008

Galeria mistrzów

Tak. Dokładnie, nie ma tutaj żadnego błędu. Bardzo modne w Chinach i USA stało się ostatnio wręczanie tortu, po uprzednio przebytym rozwodzie. Pomysł podejrzewamy zapoczątkowali znajomi rozwodzących się par, a bardzo oryginalne torty rozwodowe można znaleźć w każdej przeglądarce. I chyba nie jest złym zwyczajem przekonanie osoby, której się w związku nie powiodło co do słuszności decyzji - rewelacyjnym ciachem jedzonym z najbliższymi.


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress