Dział December, 2007

Wigilijne pierniczki

Wednesday, December 19th, 2007

Święta tuż, tuż… Czas na świąteczne wypieki. Tradycyjnym, świątecznym ciastem jest piernik, a w szczególności małe, kolorowe pierniczki, które możemy powiesić na choince. Kolorowymi pierniczkami możemy również obdarować naszych wigilijnych gości. Pierniczki sprawdzają się również jako prezenty dla znajomych (zapakowane w świąteczne pudełka). Podstawą dekoracji pierników jest lukier, który można pofarbować barwnikami spożywczym - dostępnymi w sklepach, kolorowe posypki, czekoladowe wiórki, dekoracyjne perełki itp.

Dekoracje świątecznych tortów

Wednesday, December 12th, 2007


Tym razem w “galerii” po mistrzowsku udekorowane torty wykonane specjalnie na Święta bożego narodzenia. Taki tort z pewnością będzie główną atrakcją na wigilijnym stole. Mistrzowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach - może i dla Was jakaś propozycja będzie inspiracją do wykonania podobnego cuda. Tym bardziej, że w naszych sklepach pojawiają się formy, foremki i gotowe dekoracje specjalnie do pieczenia i ozdabiania świątecznych ciast.

Choinki z papryki

Monday, December 3rd, 2007

Świąteczne dekoracje potraw

Przez kilka najbliższych dni, postaram się przedstawić dekoracje potraw i ciast, które pomogą nam urządzić niezapomniane święta. Dekoracja z zielonej papryki jest banalna do wykonania - musimy tylko posiadać foremki do ciastek w kształcie choinki. Podobne dekoracje możemy wycinać z jajka, żółtego sera, a nawet z chleba. Idealnie ozdobią półmiski z wędlinami, sałatki, a także pojedyncze świąteczne kanapki.

Spirala z ogórka

Saturday, December 1st, 2007

Ozdoba z ogórka.

Spirala jest idealną dekoracją półmisków. W połączeniu z kwiatkiem z pomidora lub rzodkiewki tworzy niebanalną dekorację każdej sałatki.
Wycinanie spirali z warzyw nożem jest czasochłonne aczkolwiek wykonalne. Jednak dużo łatwiej taką ozdobę można zrobić wykorzystując przyrząd, który od kilku dni pojawił się w polskich supermarketach (ja kupiłam go jako gratis do wycinarki ząbków). Serdecznie polecam.


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress