Dział November, 2007

Sałatka z pora

Friday, November 30th, 2007

Nowoczesna sałatka z pora
gwiazdki1
Sałatka z pora jest elegancka i bardzo łatwa do wykonania. Tajemnicą powodzenia tej sałatki jest zalanie pokrojonego w plasterki pora wrzącą wodą. Po takiej „kąpieli” traci on zapach cebuli i swój gorzkawy smak – nie tracąc chrupkości. Można dodać też woreczek ryżu lub pokrojoną w kosteczkę szynkę.

Biedronki z pomidora

Thursday, November 29th, 2007

Dekoracje dla dzieci.

Biedronki są bardzo efektowne jako samodzielne ozdoby np. kanapek, jednak jeszcze lepiej wygadają jako kompozycja z kwiatami wykonanymi z warzyw lub owoców. Wykonanie nie jest trudne, oczy wycinane z jajka, można śmiało zastąpić kropeczkami wykonanymi np. majonezem.

Kwiaty z rzodkiewki

Thursday, November 22nd, 2007

Egzotyczna ozdoba z rzodkiewki

Ozdoba ta prezentuje się bardzo ładnie jako pojedyncza dekoracja, jednak najlepiej wypada w kompozycjach, w połączeniu z innymi kwiatami wykonanymi z rzodkiewki. Trudność wykonania tej ozdoby przede wszystkim polega na równo wykonanych nacięciach w kształcie litery „V”. W podobny sposób możemy wycinać dekoracje z jabłka, pomidora, czy też ogórka.

Sycąca sałatka z tuńczykiem i ryżem

Thursday, November 22nd, 2007

Tania sałatka z tuńczykiem i ryżem

Sałatka ta jest bardzo tania, smaczna, a przy tym sycąca (zamiast podanej przeze mnie jednej torebki ryżu, śmiało możemy dodać dwie). Przed gotowaniem ryż należy przepłukać letnią wodą – wówczas nie będzie się sklejał. Idealna, kiedy nagle zjawi się duża ilość gości.


Strona dumnie reprezentowana przez Wordpress